Wskazówki dla zapracowanych osób i rodzin, które chcą mieć odpowiednie wiadomości światowe i krajowe

Prawda jest taka, że ​​ludzie zajęci nie mają czasu na filtrowanie komentarzy, reklam, plotek, niewiadomości i stronniczości, aby zdobyć kilka ważnych nagłówków. Wieczorne wiadomości telewizyjne to kiepska opcja dla wielu rodzin, ponieważ treść jest zbyt nieprzewidywalna dla dzieci (a my jesteśmy zbyt zmęczeni, aby nie spać do późnej nocy).

Miałam niejasną świadomość, że gdy zostanę mamą, będzie mi youtube filmiki trudniej nadążać za bieżącymi wydarzeniami. Moja najlepsza przyjaciółka (domowa mama trójki dzieci) często żartuje, że jest nieświadoma stanu narodu i świata. Wie, że bycie świadomym obywatelem jest ważne, ale jest po prostu zbyt zajęta. Zacząłem współczuć, gdy mój syn stał się niemowlakiem i zaczął się wspinać, wskakiwać, wsadzać palce lub połykać wszystko w zasięgu wzroku.

Mam nadzieję, że jedno z tych narzędzi pomoże Ci uzyskać wiadomości, które chcesz, z upływem czasu, aby skupić się na swoich prawdziwych priorytetach. Jestem maniakiem arkuszy kalkulacyjnych, więc dla tych, którzy chcą porównać konkretne witryny, założyłem je na mojej stronie (patrz blok referencyjny). Będę nadal regularnie go aktualizować, gdy znajdę nowe źródła. Każde z tych rozwiązań powinno informować Cię prawie tak samo dobrze, jak zanim Twój czas i mózg zostały zmonopolizowane przez Twoje dzieci, hobby lub pracę.

Niezależne serwisy informacyjne

Przyznaję, nie ma czegoś takiego jak zero stronniczości. Najlepsze, na co możesz liczyć w witrynie z wiadomościami, to taka, którą możesz dostosować lub która już odpowiada Twoim zainteresowaniom. Szukaj stron głównych, które mają szczegółowe nagłówki, a nie długie artykuły, są łatwe do odczytania i dobrze wyświetlają się na urządzeniach mobilnych. Celem jest znalezienie czegoś, co możesz sprawdzić na pierwszy rzut oka i uzyskać najważniejsze nagłówki w ciągu około minuty. Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest strona Associated Press (AP), ponieważ ta organizacja non-profit jest jednym z najbardziej zaufanych źródeł niezależnych wiadomości na całym świecie.

RSS (naprawdę prosta dystrybucja)

Wiele osób korzysta z określonej przeglądarki RSS, ale oprogramowanie do obsługi poczty e-mail na komputerze lub przeglądarka internetowa może już mieć tę funkcję. Jest to wygodna opcja, ponieważ możesz subskrybować tyle, ile chcesz, filtrować i sortować według treści i czytać je wszystkie w jednym miejscu. Uważaj, aby nie zasubskrybować zbyt dużo, bo nieuchronnie będzie się nakładać. Wiele witryn, które pobierają opłaty za regularne biuletyny lub subskrypcje drukowane, oferuje to za darmo. Lubię te, które mogę dostosować zarówno pod względem treści, jak i częstotliwości, mają krótkie artykuły, niewiele zdjęć i są stosunkowo bezstronne